PP Baltic, UAB
 +370 685 62 655 info@ppbaltic.lt
 +370 685 62 655 info@ppbaltic.lt

Polipropileno pluoštas Ignis

Betono konstrukcijų atsparumas ugniai

Polipropileno pluoštas Ignis, esantis betoninėse sienose, kolonose, tuneliuose, gerokai padidina jų priešgaisrines charakteristikas.

Gaisro metu, kai betoną veikia didelis karštis, drėgmė, esanti jame, virsta garais. Garai užima apie 1100 kartų didesnį tūrį, nei vanduo, todėl betonas pradeda sproginėti.

Gaisro atveju polipropileno plaušeliai ištirpsta ir taip betone atsiranda mikro kanalai, per kuriuos iš betono pašalinamas spaudimas ir drėgmė. Taip išvengiama betono sproginėjimo ir betono gaminys išlieka nepakitusios struktūros bei nepraranda savo savybių.

Per paskutinius keletą metų Ignis svarba buvo įrodyta nepriklausomose laboratorijose, tokiose kaip TNO Olandijoje ir BRE Anglijoje. Bandymai atlikti tiek su purškiamu betonu tiek su betono gaminiais.

Gaisro poveikis betono konstrukcijoms

Peržiūrėjus vaizdo įrašą galite susipažinti, kas vyksta betone gaisro atveju, kai betonas yra be polipropileno plaušo Ignis.
 
 
Paskirtis

Plaušas Ignis naudojamas

 • Tuneliai
 • Dangoraižiai
 • Gelžbetonio monlito konstrukcijos
 • Kabelių šachtos
 • Tiltai
 • Požeminės automobilių parkavimo aikštelės

Polipropileno pluoštas IGNIS

Skaičiavimas

Pluošto Ignis skaičiavimas

Betono profilis nustatomas pagal konstrukciją, todėl reikiamas lenkimo momentas yra visuomet apskaičiuojamas ir priklauso nuo plokštės storio, grunto išlaikymo galios, betono stiprumo, pluoštų skaičiaus, apkrovos ir kt. Taigi mažiausias pluoštų skaičius, taikomas visiems darbams, nėra nurodomas standarte, kadangi jis priklauso nuo daugybės parametrų.

Pluoštų bandymai yra būtini siekiant nustatyti liekamąją lenkimo jėgą. Anksčiau konstrukcijoje buvo naudojama Re,3 vertė. Re,3 vertė yra santykis tarp FAB lygiavertės lenkimo jėgos fe,3 ir paprasto betono lūžimo modulis (MOR). fe,3 yra proporcinga plotui, kai apkrovos įlinkio kreivė yra iki 3 mm centrinio įlinkio.

TR34 konstrukcijos gairių 3 leidime naudojama išeigos analizė ir Re,3, kad būtų modifikuojama didžiausia paprasto betono plokščių momentinė galia. Betono plokščių su pluoštais lenkimo jėgos padidėjimas taip pat siejamas su pluošto Re,3 parodymais. Re,3 vertė priklauso nuo pluošto tipo, geometrijos, tūrio dalies ir to, kaip jis įsitvirtina betone.

Mūsų skaičiavimai pateikiami pagal pripažintus ir galiojančius normatyvus, remiantis TR34 gairių 4 leidimu ir „Model Code 2010“. Pluoštų bandymų, naudojant skirtingas dozes, liekamosios lenkimo jėgos yra naudojamos taikant 0,5 mm CMOD (SLS konstrukcijos atveju) ir 3,5 mm CMOD (ULS konstrukcijos atveju), siekiant apskaičiuoti FAB momentinę jėgą. Konstrukcijoje naudojami saugos veiksniai atitinka „Eurocode 2“.

armuoto betono konstrukcijų bandymasarmuoto betono konstrukcijų bandymas

Panaudojimas

Pluošto Ignis naudojimas

Ignis mikrofibra supakuota savaime tirpstančiuose maišuose po 1kg, todėl kiekį lengva dozuoti, priklausomai nuo projekte numatyto kiekio viename kubiniame metre betono. Įdėjus polipropileno pluoštą į betoną, būgnas turi apsisukti minimaliai 70 kartų tam, kad pluoštas būtų tinkamai paskirstytas visame betone. Esant poreikiui, pakuotė gali skirtis.

Atsisiuntimas

Įgyvendinti projektai ir sprendimai

 • Pastatų betoninės grindys
  Pastatų betoninės grindys
  Crackstop, Durus, Durus EasyFinish, Ignis
 • Tuneliai
  Tuneliai
  Ignis
Pastatų betoninės grindys

Sprendimai betono grindims

 
Didesnėms ar mažesnėms apkrovoms skirtos pramoninių ir gyvenamųjų pastatų grindys gali būti lengvai armuojamos polipropileno fibra DURUS EasyFinish. Betono paviršius tampa atsparesnis dėvėjimuisi bei aplinkos poveikiui. Polipropileno fibra ženkliai sumažina plastinių susitraukimo deformacijų metų atsirandančius mikroįtrūkimus. Adfil inžinieriai, įvertinę projekte numatytus pagrindus, apkrovas, atliks reikalingus skaičiavimus ir mes Jums pateiksime optimaliausią sprendinį.
 

Įgyvendintų projektų galerija

 
CS ENG Durus S300@AV Dawson Warehouse UK 2015

 

Metalo sandėlys. Pirminiame projekte buvo numatytas betono armavimas armatūros tinklais. Adfil inžinieriai pakeitė projektą ir vietoje armatūros tinklų panaudojo 4kg/m³ DURUS S300. Grindų įrengimo laikas sutrumpėjo 5 dienomis.

CS ENG Durus FibrinXT@Waste disposal centre Redruth UK

 

Atliekų perdirbimo gamyklose dangą veikia agresyvi aplinka, todėl naudojama polipropileno fibra, kuri nėra įtakojama aplinkos veiksnių. Taip pat gerokai sutrumpinamas grindų įrengimo laikas. Naudota polipropileno fibra DURUS S400 kartu su Fibrin X/T mikropluoštu.

 
Vakarų medienos grupės plokščių gamyklos statybos projektas, Naujosios Akmenės raj.,DURUS®EasyFinish ir Crackstop®Ultra. Daugiau, kaip 100.000m².
 
Vilniaus universiteto Santariškių klinikų naujosios daugiaaukštės parkavimo aikštelės. DURUS®EasyFinish ir Crackstop®Ultra
 

Privalumai

 

 • Padidinamas paviršiaus atsparumas dėvėjimuisi.
 • Padidinamas atsparumas deformacijoms.
 • Sumažinama plastinių susitraukimo deformacijų metų atsirandančių įtrūkimų galimybė.
 • Padidinamas saugumas įrengimo metu.
 • Lyginant su armatūros tinklu – pagreitinamas grindų įrengimo laikas.

 
Vilniaus oro uosto naujoji daugiaaukštė automobilių parkavimo aikštelė

 

Projekte naudojami DURUS®EasyFinish ir Crackstop®Ultra. Projekto plotas daugiau, kaip 25.000m².

 
 
CS DURUS S400 @ Ruklos karinio poligono garažų tankams grindys

 

Ruklos karinio poligono garažų BOXER tankams grindų armavimas polipropileno fibra DURUS S400. PP Baltic pateikė inžinerinį sprendinį ir polipropileno fibrą garažų grindų armavimui. Polipropileno fibra nėra įtakojama aplinkos veiksnių, todėl puikiai tinka projektuose, kuriuose veikia agresyvi terpė – drėgmė, druskos, temperatūrų skirtumai ir pan. Projektas atliktas bendradarbiaujant su UAB“Šiltas namas“, UAB“Inti“ ir UAB“Kauno gelžbetonis“.

 
 
UAB HC Betonas betono mazgo lauko aikštelės, DURUS®EasyFinish ir Crackstop®Ultra.

 
Categories :
Crackstop, Durus, Durus EasyFinish, Ignis
Tuneliai

Sprendimai tuneliams

 
Polipropileno fibra gali būti naudojama betono armavimui tunelių projektuose ir pakeisti armatūros tinklą bei plieninę fibrą. Tuneliuose betoną veikia padidintas drėgmės kiekis, skersvėjai, vibracijos. Adfil polipropileno fibra yra atspari aplinkos veiksniams, todėl armuotas betonas tampa ilgaamžiškesnis, atsparesnis smūgiams, vibracijoms. Polipropileno fibra gali būti naudojama tiek gelžbetoniniams tunelių gaminiams tiek purškiamam betonui. Specialus polipropileno plaušas IGNIS (aktyvi nuoroda) skirtas pasyviai priešgaisrinei apsaugai. Gaisro metu, plaušeliai išsilydo ir taip atsiranda mikrokanalai, per kuriuos drėgmė pasišalina iš betono ir betonas nesproginėja.
 

Privalumai

 

 • Sumažina betono sproginėjimo galimybę gaisro atveju.
 • Padidina betono atsparumą aplinkos poveikiui.
 • Padidina betono atsparumą vibracijoms.
 • Pagreitina betono sluoksnio įrengimo laiką.
 • Sumažina betono sluoksnio įrengimo kaštus.

 

Dokumentai atsisiuntimui

 

Galerija

 
Categories :
Ignis
webinaras

Betono konstrukcijų armavimas polipropileno fibra. Ekonomiška ir pažangi technologija

Webinaras skaitomas kiekvieną mėnesį