Betono polimeriniai pluoštai. Fibros skaičiavimas ir parinkimas pagal standartą EN 14889-2

Betono polimeriniai pluoštai. Fibros skaičiavimas ir parinkimas pagal standartą EN 14889-2

Kiekvienas Europoje naudojamas statybos produktas turi turėti CE sertifikatą. CE ženklas yra skirtas tam, kad palengvintų laisvą prekybą Europos rinkoje ir garantuotų tam tikrą saugumo lygį.

Poveikis betono stiprumui

Pagal standartą EN 14889-2: 2006 „Polimero pluoštai. Apibrėžimai, specifikacijos ir atitiktis“, techninis komitetas apibendrino visus darniuosius standartus (minimus ZA priede). Gamintojas turi išbandyti ir pateikti šias savybes, kad galėtų pardavinėti šiuos pluoštus Europos rinkoje. Šios išbandytos darniosios savybės yra apibendrinamos viename oficialiame dokumente, kuris vadinamas ESD (eksploatacinių savybių deklaracija).

Viena iš darniųjų savybių yra skirta nustatyti pluoštų poveikį betono stiprumui. Šiuo būdu klientas gali vieno pluošto eksploatacines savybes betone palyginti su kito pluošto. Poveikis betono stiprumui aprašytas 5.8 skyriuje, jame teigiama: „Poveikis stiprumui nustatomas pagal EN 14845-2 naudojant standartinį betoną, atitinkantį EN 14845-1. Gamintojas deklaruoja pluoštų kiekį kg/m³, kai pasiekiama 1,5 MPa liekamoji lenkimo jėga esant 0,5mm CMOD (atitinka 0,47 centrinį įlinkį) ir 1 MPa liekamoji lenkimo jėga esant 3,5 mm CMOD (atitinka 3,02 centrinį įlinkį).“

armuoto betono konstrukcijų bandymas

Taip nustatomas pluoštų poveikis betono stiprumui naudojant konkrečią dozę. Standarte nėra nurodyta jokia MAŽIAUSIA dozė. Šio bandymo metu naudojamas pluoštas yra nurodyto stiprio ir ilgio, kuris yra toks pat visiems bandymams. Jei pakeičiamas to pluošto pjūvis, rezultatai bus skirtingi, todėl liekamasis lenkimo stipris bus kitoks. Be to, skaičiavimuose yra nurodoma tam tikra posluoksnio laikymo galia, todėl į tai taip pat atsižvelgiama konstrukcijoje.

Fibra armuotų konstrukcijų projektavimas

Betono profilis nustatomas pagal konstrukciją, todėl reikiamas lenkimo momentas yra visuomet apskaičiuojamas ir priklauso nuo plokštės storio, grunto išlaikymo galios, betono stiprumo, pluoštų skaičiaus, apkrovos ir kt. Taigi mažiausias pluoštų skaičius, taikomas visiems darbams, nėra nurodomas standarte, kadangi jis priklauso nuo daugybės parametrų.

Pluoštų bandymai yra būtini siekiant nustatyti liekamąją lenkimo jėgą. Anksčiau konstrukcijoje buvo naudojama Re,3 vertė. Re,3 vertė yra santykis tarp FAB lygiavertės lenkimo jėgos fe,3 ir paprasto betono lūžimo modulis (MOR). fe,3 yra proporcinga plotui, kai apkrovos įlinkio kreivė yra iki 3 mm centrinio įlinkio.

armuoto betono konstrukcijų bandymas

TR34 konstrukcijos gairių 3 leidime naudojama išeigos analizė ir Re,3, kad būtų modifikuojama didžiausia paprasto betono plokščių momentinė galia. Betono plokščių su pluoštais lenkimo jėgos padidėjimas taip pat siejamas su pluošto Re,3 parodymais. Re,3 vertė priklauso nuo pluošto tipo, geometrijos, tūrio dalies ir to, kaip jis įsitvirtina betone.

Išvados

Mūsų skaičiavimai pateikiami pagal pripažintus ir galiojančius normatyvus, remiantis TR34 gairių 4 leidimu ir „Model Code 2010“. Pluoštų bandymų, naudojant skirtingas dozes, liekamosios lenkimo jėgos yra naudojamos taikant 0,5 mm CMOD (SLS konstrukcijos atveju) ir 3,5 mm CMOD (ULS konstrukcijos atveju), siekiant apskaičiuoti FAB momentinę jėgą. Konstrukcijoje naudojami saugos veiksniai atitinka „Eurocode 2“.

Konstrukcinis modelis yra naudojamas 30 metų ir iki šiol negavome skundų dėl draudimo.