PP Baltic, UAB
 +370 685 62 655 info@ppbaltic.lt
 +370 685 62 655 info@ppbaltic.lt

Polipropileno fibra Durus

Betono konstrukcijų armavimo savybės

Polipropileno fibra Durus skirta pakeisti plačiai naudojamą plieninę fibrą bei armatūros tinklus. Galimi ilgiai nuo 30mm iki 55mm.

Polipropileno fibra Durus, įmaišyta į betoną, puikiai pasiskirsto visame betono sluoksnyje ir sudaro 3D tinklą.

Polipropileno fibra niekaip nėra įtakojama aplinkos veiksnių, tokių kaip druskos, šarmai, drėgmė, cheminės medžiagos ir pan. Tai yra patikima ir ilgaamžė statybinė medžiaga.

Pagrindiniai polipropileno fibros privalumai yra šie:

 • Polipropileno fibros reikia kelis kartus mažiau, nei metalinės, išlaikant tuos pačius betono tvirtumo rodiklius. Pvz. 20-25kg/m³ metalinės fibros galima pakeisti 2-5kg/m³ polipropileno fibros., priklausomai nuo numatomų apkrovų.
 • Polipropileno fibra taupo laiką ir pinigus, nes nebereikia kloti armatūros tinklų prieš betonavimo darbus (išskyrus atvejus, kai reikalingas ypatingas tvirtumas aplink kolonas, sienas ir pan.).
 • Metalinė fibra ir armatūros tinklai gali koroduoti, taip pažeisdami betono savybes. Polipropileno fibra nėra įtakojama aplinkos veiksnių.
 • Polipropileno fibra sudaro unikalų 3D tinklą ir tolygiai pasiskirsto betono sluoksnyje.
 • Betono sluoksnis, kuriame yra polipropileno fibra, yra žymiai paprasčiau apdirbamas, kai ant jo klojamas paviršinis sluoksnis, kaip pvz akrilas ar kt.

Betono plokštės bandymai be ir su Durus polipropileno fibra

 
 

Betoninės aikštelės įrengimo laiko skirtumai su armatūros tinklais ir polipropileno fibra Durus

 
Paskirtis

Fibra Durus naudojama

 • Lauko aikštelės, privažiavimai ir parkavimo aikštelės
 • Betoniniai takai, keliai, šaligatviai
 • Grindys gamybinėse patalpose, sandėliuose, kt.
 • Krantinės ir krovos aikštelės jūrų uostuose
 • Vandens valymo įrenginių statyba
 • Šiukšlių rūšiavimo ir perdirbimo gamyklų statyba
 • Tunelių statyba
 • Projektuose, kuriuose naudojamas purškiamas betonas
 • Gyvulių ir žuvų fermos
 • Betono gaminių gamyba (kolonos, blokai, bortai, atraminės sienutės, kt.)
 • Lėktuvų aikštelėse oro uostuose

Skaičiavimas

Fibros Durus skaičiavimas

Betono profilis nustatomas pagal konstrukciją, todėl reikiamas lenkimo momentas yra visuomet apskaičiuojamas ir priklauso nuo plokštės storio, grunto išlaikymo galios, betono stiprumo, pluoštų skaičiaus, apkrovos ir kt. Taigi mažiausias pluoštų skaičius, taikomas visiems darbams, nėra nurodomas standarte, kadangi jis priklauso nuo daugybės parametrų.

Pluoštų bandymai yra būtini siekiant nustatyti liekamąją lenkimo jėgą. Anksčiau konstrukcijoje buvo naudojama Re,3 vertė. Re,3 vertė yra santykis tarp FAB lygiavertės lenkimo jėgos fe,3 ir paprasto betono lūžimo modulis (MOR). fe,3 yra proporcinga plotui, kai apkrovos įlinkio kreivė yra iki 3 mm centrinio įlinkio.

TR34 konstrukcijos gairių 3 leidime naudojama išeigos analizė ir Re,3, kad būtų modifikuojama didžiausia paprasto betono plokščių momentinė galia. Betono plokščių su pluoštais lenkimo jėgos padidėjimas taip pat siejamas su pluošto Re,3 parodymais. Re,3 vertė priklauso nuo pluošto tipo, geometrijos, tūrio dalies ir to, kaip jis įsitvirtina betone.

Mūsų skaičiavimai pateikiami pagal pripažintus ir galiojančius normatyvus, remiantis TR34 gairių 4 leidimu ir „Model Code 2010“. Pluoštų bandymų, naudojant skirtingas dozes, liekamosios lenkimo jėgos yra naudojamos taikant 0,5 mm CMOD (SLS konstrukcijos atveju) ir 3,5 mm CMOD (ULS konstrukcijos atveju), siekiant apskaičiuoti FAB momentinę jėgą. Konstrukcijoje naudojami saugos veiksniai atitinka „Eurocode 2“.

armuoto betono konstrukcijų bandymasarmuoto betono konstrukcijų bandymas

Panaudojimas

Fibros Durus naudojimas

Polipropileno fibra įmaišoma į betoną betono mazge. DURUS fibra supakuota savaime tirpstančiuose maišuose po 3kg, todėl kiekį lengva dozuoti, priklausomai nuo projekte numatyto kiekio viename kubiniame metre betono. Įdėjus polipropileno fibrą į betoną, būgnas turi apsisukti minimaliai 70 kartų tam, kad fibra būtų tinkamai paskirstyta visame betone. Esant poreikiui, pakuotė gali skirtis.

Atsisiuntimas

Įgyvendinti projektai ir sprendimai

 • Pastatų betoninės grindys
  Pastatų betoninės grindys
  Crackstop, Durus, Durus EasyFinish, Ignis
 • Purškiamo betono konstrukcijos
  Purškiamo betono konstrukcijos
  Durus
 • Jūrinės betono konstrukcijos
  Jūrinės betono konstrukcijos
  Durus
 • Surenkamojo gelžbetonio produktai
  Surenkamojo gelžbetonio produktai
  Crackstop, Durus, Durus EasyFinish
 • Žemės ūkio statiniai
  Žemės ūkio statiniai
  Crackstop, Durus
 • Smėlbetonio grindys ir sausi mišiniai
  Smėlbetonio grindys ir sausi mišiniai
  Crackstop, Durus
Pastatų betoninės grindys

Sprendimai betono grindims

 
Didesnėms ar mažesnėms apkrovoms skirtos pramoninių ir gyvenamųjų pastatų grindys gali būti lengvai armuojamos polipropileno fibra DURUS EasyFinish. Betono paviršius tampa atsparesnis dėvėjimuisi bei aplinkos poveikiui. Polipropileno fibra ženkliai sumažina plastinių susitraukimo deformacijų metų atsirandančius mikroįtrūkimus. Adfil inžinieriai, įvertinę projekte numatytus pagrindus, apkrovas, atliks reikalingus skaičiavimus ir mes Jums pateiksime optimaliausią sprendinį.
 

Įgyvendintų projektų galerija

 
CS ENG Durus S300@AV Dawson Warehouse UK 2015

 

Metalo sandėlys. Pirminiame projekte buvo numatytas betono armavimas armatūros tinklais. Adfil inžinieriai pakeitė projektą ir vietoje armatūros tinklų panaudojo 4kg/m³ DURUS S300. Grindų įrengimo laikas sutrumpėjo 5 dienomis.

CS ENG Durus FibrinXT@Waste disposal centre Redruth UK

 

Atliekų perdirbimo gamyklose dangą veikia agresyvi aplinka, todėl naudojama polipropileno fibra, kuri nėra įtakojama aplinkos veiksnių. Taip pat gerokai sutrumpinamas grindų įrengimo laikas. Naudota polipropileno fibra DURUS S400 kartu su Fibrin X/T mikropluoštu.

 
Vakarų medienos grupės plokščių gamyklos statybos projektas, Naujosios Akmenės raj.,DURUS®EasyFinish ir Crackstop®Ultra. Daugiau, kaip 100.000m².
 
Vilniaus universiteto Santariškių klinikų naujosios daugiaaukštės parkavimo aikštelės. DURUS®EasyFinish ir Crackstop®Ultra
 

Privalumai

 

 • Padidinamas paviršiaus atsparumas dėvėjimuisi.
 • Padidinamas atsparumas deformacijoms.
 • Sumažinama plastinių susitraukimo deformacijų metų atsirandančių įtrūkimų galimybė.
 • Padidinamas saugumas įrengimo metu.
 • Lyginant su armatūros tinklu – pagreitinamas grindų įrengimo laikas.

 
Vilniaus oro uosto naujoji daugiaaukštė automobilių parkavimo aikštelė

 

Projekte naudojami DURUS®EasyFinish ir Crackstop®Ultra. Projekto plotas daugiau, kaip 25.000m².

 
 
CS DURUS S400 @ Ruklos karinio poligono garažų tankams grindys

 

Ruklos karinio poligono garažų BOXER tankams grindų armavimas polipropileno fibra DURUS S400. PP Baltic pateikė inžinerinį sprendinį ir polipropileno fibrą garažų grindų armavimui. Polipropileno fibra nėra įtakojama aplinkos veiksnių, todėl puikiai tinka projektuose, kuriuose veikia agresyvi terpė – drėgmė, druskos, temperatūrų skirtumai ir pan. Projektas atliktas bendradarbiaujant su UAB“Šiltas namas“, UAB“Inti“ ir UAB“Kauno gelžbetonis“.

 
 
UAB HC Betonas betono mazgo lauko aikštelės, DURUS®EasyFinish ir Crackstop®Ultra.

 
Categories :
Crackstop, Durus, Durus EasyFinish, Ignis
Purškiamo betono konstrukcijos

Sprendimai purškiama betonui

 
Kai betonas yra purškiamas kartu su plienine fibra, didelė dalis jo nepatenka ten, kur turėtų ir nukrenta. Teigiama, kad iki  40% betono prarandama. Polipropileno fibra yra gerokai lengvesnė, nei plieninė, taip pat bandymais įrodyta, kad polipropileno fibra pradeda žymiai anksčiau „rišti“ betoną, ir jis pirminį stiprį įgauna gerokai greičiau. Taip pat konstrukcija tampa atspari aplinkos poveikiui bei dėvėjimuisi.
 

Privalumai

 

 • Padidina betono sukibimą pirminėje stingimo stadijoje.
 • Padidina atsparumą aplinkos poveikiui.
 • Sumažina plastinių susitraukimo deformacijų metu atsirandančių įtrūkimų galimybę.
 • Padidina betono atsparumą dėvėjimuisi.

Galerija

 
Categories :
Durus
Jūrinės betono konstrukcijos

Sprendimai jūrinėms betono konstrukcijoms

 
Jūrų uostuose, upių ir ežerų krantinėse betonas pastoviai yra veikiamas vandens, drėgmės, druskų, šarmų, bangų mūšos, trinties todėl labai svarbu naudoti betono armavimo medžiagas, kurios niekaip nereaguoja su aplinka – Adfil polipropileno fibrą ir plaušą. Taip armuotas betonas tampa  atsparesnis aplinkos poveikiui, užšalimo-atitirpimo ciklams, smūgiams. Armatūros tinklas gali būti pilnai arba dalinai pakeistas į Adfil polipropileno fibrą tokiuose projektuose, kaip apsauginės sienos, molai, krantinės, ir kt.

 • Padidinamas atsparumas užšalimo-atitirpimo ciklų metu.
 • Sumažinama plastinių susitraukimo deformacijų metų atsirandančių įtrūkimų galimybė.
 • Padidinamas atsparumas dėvėjimuisi.
 • Padidinamas atsparumas smūgiams.
 • Padidinamas atsparumas deformacijoms.

 

Dokumentai atsisiuntimui

 
 

Įgyvendinti projektai

 
CS ENG Durus S400@Rhyl Coastal Defence UK 2015

 

Itin agresyvioje aplinkoje – jūrų uostuose plačiai naudojama polipropileno fibra DURUS S400. Betono sutvirtinimui naudojamas metalas gali koroduoti ir taip pažeisti betono savybes, o polipropileno fibra nėra įtakojama aplinkos veiksnių. 4kg/m³ DURUS S400.

Galerija

 
Categories :
Durus
Surenkamojo gelžbetonio produktai

Sprendimai gelžbetonio konstrukcijoms

 
Polipropileno fibra galime armuoti ne tik grindis ir lauko aikšteles, tačiau ir gelžbetonio gaminius. Tiesa, ne visuose gaminiuose galime pakeisti armatūros tinklą, tačiau didelėje dalyje jų – taip. Adfil sprendimai gelžbetonio gaminių armavimui yra pripažįstami didelės dalies gamintojų ir leidžia sutaupyti armatūros tinklo paruošimui skirto laiko. Atlikti skaičiavimai ir bandymai patvirtina, kad tokie gaminiai, kaip „L“ ar „U“ formos latakai, pralaidos, vamzdžiai, surenkamos sienų konstrukcijos, gelžbetoninės kelio plokštės ir t.t. gali būti armuojami Adfil polipropileno fibra ir gali pilnai arba dalinai pakeisti numatytą armatūros tinklą.

 

Polipropileno fibros DURUS S400 naudojimas privačių namų statyboje naudojamiems betono blokams ir plokštėms gerokai sutrumpina darbų trukmę ir sumažina sąnaudas. 4kg/m³ DURUS S400.

 

Privalumai

 

 • Padidinamas atsparumas aplinkos poveikiui.
 • Padidinamas atsparumas pažeidimams gaminius transportuojant.
 • Sumažinama plastinių susitraukimo deformacijų metų atsirandančių įtrūkimų galimybė.
 • Padidinamas atsparumas užšalimo-atitirpimo ciklų metu.
 • Sutrumpinamas gaminių gamybos laikas.
 • Gaminius galima anksčiau išimti iš liejimo formų.

 

Dokumentai atsisiuntimui

Įgyvendintų projektų galerija

 

CS ENG Durus S400@Burgess Hill Block Beam FRC Topping, UK

 
 

Modulinių betoninių namų sienų ir grindų armavimui naudota tik polipropileno fibra DURUS®EasyFinish

 
Categories :
Crackstop, Durus, Durus EasyFinish
Žemės ūkio statiniai

Sprendimas žemės ūkio statiniams

 
Žemės ūkio statiniai yra ta sritis, kur betoną veikia labai agresyvi terpė – rūgštys, šarmai, drėgmė, todėl, einant laikui, betono paviršius tampa nebeatsparus ir betone esantis armatūros tinklas pradeda rūdyti. Polipropileno fibra niekaip nėra įtakojama aplinkos veiksnių. Taip pat nekenkia gyvulių kanopoms ir organizmui. Lauko aikštelės, fermų pamatai ir grindys, silosinių pamatai ir grindys, grūdų sandėliai ir t.t., gali būti armuojamos polipropileno fibra.
 

Dokumentacija atsisiuntimui

 

Įgyvendintų projektų galerija

 
Silosinių grindys, DURUS®EasyFinish ir Crackstop®Ultra.

Privalumai

 

 • Gaunama tvirta ir ilgaamžė konstrukcija.
 • Polipropileno fibros neveikia jokie aplinkos veiksniai.
 • Polipropileno fibra nedaro jokios žalos gyvuliams.
 • Betonas tampa atsparesnis aplinkos poveikiui.

 
Avių ferma, Marijampolės raj. DURUS®EasyFinish ir Crackstop®Ultra.
Categories :
Crackstop, Durus
Smėlbetonio grindys ir sausi mišiniai

Smėlbetonio grindų sprendimai

 
Smėlbetonio grindyse armatūros tinklelis dažniausiai naudojamas plastinių susitraukimo deformacijų metų atsirandančių įtrūkimų prevencijai. Mes siūlome polipropileno plaušą, skirtą smėlbetonio ir sausiems mišiniams – Crackstop® F12. Šis plaušas yra biresnis, todėl puikiai išsimaišo sausuose mišiniuose.
 

Privalumai

 

 • Sumažina plastinių susitraukimo deformacijų metų atsirandančių įtrūkimų galimybę.
 • Pagreitina grindų įrengimo laiką.
 • Sumažina grindų įrengimo kaštus.
 • Padidina grindų atsparumą dėvėjimuisi.

 

Dokumentai atsisiuntimui

 

Galerija

 
Categories :
Crackstop, Durus
webinaras

Betono konstrukcijų armavimas polipropileno fibra. Ekonomiška ir pažangi technologija

Webinaras skaitomas kiekvieną mėnesį